اولین بوت کمپ فنی و حرفه ای دختران بیرجند برگزار شد: 12 ساعت خلاقیت

اولین بوت کمپ فنی و حرفه ای دختران بیرجند برگزار شد: 12 ساعت خلاقیت

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان جنوبی؛ بیش از 100 نفر در بوت کمپ شرکت کرده بودند که در نهایت 29 ایده مطرح و با رأی خود شرکت کنندگان 10 ایده برتر معرفی و شروع به تیم سازی کردند و در پایان با ارائه ایده های تکمیلی خود 3 تیم برتر معرفی شدند. همچنین در این پیش رویداد کارگاه های ایده پردازی، بوم مدل کسب و کار و اهمیت چگونگی ارائه ایده توسط مهندس اسماعیل هوشیارمقدم، فرزانه نقش‌بندی و مهندس پیمان حاجی رضایی برگزار شد.

 

 

 

برگزاری استارت آپ ویکند در اواسط اسفندماه

مدیر محترم مراکز رشد پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی در این پیش رویداد گفت: این بوت کمپ یکی از پیش رویدادهایی برای استارت آپ ویکند می باشد.

مهندس اسماعیل هوشیار مقدم افزود: استارت آپ ویکند با درخواست مرکز فنی و حرفه ای دخترانه بود و پارک علم و فناوری در راستای وظیفه ذاتی خود در این راه کمک کرد و این پیش رویدادها را برای مراکز فنی و حرفه ای دخترانه و پسرانه داریم و استارت آپ ویکند نهایی برای کلیه دانشجویان با موضوع آزاد در تاریخ 15 تا 17 اسفند ماه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: یک پیش رویداد دیگر برای فنی و حرفه ای پسران هم خواهیم داشت و کارگاه های آموزشی فراوان دیگری نیز تا تاریخ برگزاری رویداد اصلی برای دانشجویان برگزار خواهیم کرد.

به گفتۀ وی ایده های ارائه شده خیلی خوب بود چرا که با توجه به رشته های تحصیلی خود و تجربه هایی که در آن زمینه دارند ایده ای را مطرح کرده بودند و این مزیت رشته های فنی و حرفه ای است.

مدیر محترم مراکز رشد پارک علم و فناوری استان با بیان اینکه استقبال از بوت کمپ عالی بود، عنوان کرد: 20 درصد از ایده ها در همان ابتدا قابلیت جذب در مراکز رشد را داشتند.

مهندس هوشیارمقدم خاطر نشان کرد: برای اینکه کارآفرینی در نسل جوان بهینه شود باید آموزش های کاربردی مانند این نوع رویدادها داشته باشند و در همین راستا باید نوع نگاه مدیران، معلمان و مسئولان آن دانشگاه و مدرسه باز باشد که خوشبختانه در بیرجند این نوع نگاه در حال گسترش است.

 

 

هنرمند یعنی خلاق

رئیس محترم دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه بیرجند نیز در این پیش رویداد عنوان کرد: در فنی حرفه ای همه هنرمند هستند و باید توجه داشت که هنرمند یعنی خلاق، کسی که ایده خود را به صورت ملموس به نمایش می گذارد.

خانم معصومه اطمینان خاطر نشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه همیشه تلاش کرده است تا با نمایش ایده ها و خلاقیت دانشجویان خود در سطح کشوری این توانمندی ها را معرفی کند ولی در بیرجند چندان دیده نشده است و در همین راستا خواستیم که با برگزاری این چنین رویدادهایی، ایده ها و ظرفیت های دانشجویان خود را به همه نشان دهیم.

وی اظهار امیدواری کرد که این رویدادها ادامه داشته باشد و با استفاده از تجربیات افراد موفق دانشجویان نیز به سمت کارآفرینی بروند.

خانم اطمینان قول داد که برای برگزاری این نوع کارگاه ها در آینده هم همکاری کامل داشته باشد تا ادامه دار شود.

 

 

کارآفرینی رسالت فنی و حرفه ای

زهرا لاری، معاون محترم آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای دختران بیرجند در این رویداد گفت: رسالت فنی و حرفه ای کارآفرینی است و در همین راستا این بوت کمپ به عنوان پیش رویداد استارت آپ ویکند پیش رو برگزار شد.

مژده مهردادیان، استاد محترم کارافرینی دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه بیرجند و همچنین یکی از مشاوران بوت کمپ درباره این پیش رویداد بیان کرد: به دلیل زمان کم و عجله برای برگزاری آنچنان که باید عالی نبود و نقاط ضعفی داشتیم.

وی افزود: اما از نظر منتورها و سطح کارگاه ها خیلی خوب بود و امیدوارم که باز هم این نوع کارگاه ها ادامه داشته باشد.

 

 

شرکت کنندگان بوت کمپ سفیران رویدادهای دیگر

فرزانه نقش‌بندی، تسهیلگر این پیش رویداد در زمینه سطح ایده ها گفت: نکته جالب برای من این بود که ایده ها تولیدی بودند و این به دلیل ماهیت فنی و حرفه ای می باشد که در کل در بخش تولید کار می کنند.

وی تصریح کرد: در ابتدای صبح و شروع بوت کمپ چندان علاقه خاصی در بین دانشجویان دیده نمی شد ولی اکنون که به لحظات پایانی رسیده ایم کاملا آن شور و هیجان دیده می شود چرا که پاسخ سوالات و ایده های خود را از منتورها دریافت کرده اند.

به گفتۀ وی دانشجویانی که امروز در این بوت کمپ شرکت کرده اند مسلما برای رویدادهای بعدی سفیر خواهند بود و از دوستان خود برای شرکت در چنین رویدادهایی دعوت خواهند کرد.

نقش بندی تأکید کرد: به نظر من خلاقیت، ایده پردازی و کارآفرینی اکتسابی است و با آموزش خوب می توانیم افراد موفق و کارآفرینی را به جامعه تحویل دهیم.

 

 

هیجان و رضایت دانشجویان

در حاشیه این بوت کمپ دانشجویان شرکت کننده و تیم های حاضر از سطح این برنامه، کارگاه ها و منتورها کاملا رضایت داشتند.

یکی از دانشجویان در این زمینه عنوان کرد: برای ما تجربه خیلی خوبی بود چرا که توانستیم چگونگی عملیاتی و اجرایی کردن ایده های مدنظر خود را آموزش ببینیم.

یکی از افراد شرکت کننده از نحوه رأی گیری اولیه گلایه داشت و درخواست داشت که در آینده در چنین پیش رویدادهایی انتخاب ایده ها را به دانشجیوان ندهند چرا که همه به دوستان خود رأی می دهند و آن ایده ای که شاید خیلی هم خوب باشد نتواند رأیی بگیرد.

یکی دیگر از افراد شرکت کننده و ایده پرداز در این پیش رویداد هم گفت: واقعا عالی بود و ای کاش کلاس های کارآفرینی ما هم به این گونه بود چرا که ایده را فقط در حد تئوری رها نکردیم و تا پای فروش حتی پیش رفتیم و تجربه خوبی بود که توانستیم از تجربه منتورهایی که خود استارت آپ های موفقی دارند استفاده کنیم.

 

 

معرفی 3 ایده برتر

در پایان سه ایده برتر با رأی داوران بوت کمپ معرفی شدند که تیم های آبیاری هوشمند، نی نی ست و اِکوپَک به ترتیب ایده های اول تا سوم بودند که به تیم اول به عنوان جایزه شرکت در استارت آپ ویکند اول اسفند ماه به صورت رایگان، 300 هزار تومان خدمات آموزشی و 200 هزار تومان خدمات وب، یک سنگ قیمتی به ارزش 100 هزار تومان و کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم اهدا شد، به تیم دوم نیز تخفیف 80 درصدی برای شرکت در استارت آپ ویکند، 200 هزار تومان خدمات آموزشی و 150 هزار تومان خدمات وب و کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم تقدیم شد و به تیم سوم هم شرکت در استارت آپ ویکند با 60 درصد تخفیف، 150 هزار تومان خدمات آموزشی و 100 هزار تومان خدمات وب و کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم، داده شد. همچنین پارک علم و فناوری خراسان جنوبی برای حمایت از سه تیم برتر مشاوره های رایگان و شرکت در نمایشگاه های تخصصی را در نظر گرفت.

 

در رسانه ها نیز این خبر بازخورد خوبی داشت از جمله در روزنامه امروز خراسان جنوبی و خبرگزاری تسنیم خراسان جنوبی

http://www.birjandtoday.ir/?p=67504

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/09/26/1900970/

 

نظرات

تاکنون نظری ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر، وارد حساب کاربری تان شوید و یا ثبت نام کنید.

اطلاعیه ها

همایش حقوق کسب و کارهای نوپا
بیست و هفتمین کنفرانس شیمی آلی ایران
فرم اخذ ویزا شرکت در نمایشگاه ICT افغانستان
همایش ملی مطالعات فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی، علم و فناوری