بازدید حجت الاسلام عبادی نماینده محترم مردم شریف بیرجند، درمیان و خوسف از پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

بازدید حجت الاسلام عبادی نماینده محترم مردم شریف بیرجند، درمیان و خوسف از پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

رئیس پارک علم‌ و فناوری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه زیرساخت‌ها در رابطه با پارک علم ‌و فناوری در استان تأمین نیست، اظهار کرد: امکاناتی که پارک علم‌وفناوری استان دارد، از نظر امکانات با شهرهای بزرگی چون اصفهان قابل مقایسه نیست. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان جنوبی ، محمدعلی ناصری، در بازدید نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی از پارک علم‌وفناوری استان، اظهار کرد: در حال حاضر، چهار مرکز رشد در شهرستان‌های فردوس، طبس، قائن و بیرجند داریم که  مرکز رشد جامع واحدهای فناور در شهرستان بیرجند است.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی در پارک علم‌وفناوری، بودجه است، افزود: زمانی که جوانان ببینند که به توانمندی و نیازهای آنان توجه می‌شود، این باعث دلگرمی آنان است. رئیس پارک علم ‌و فناوری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نیروهای پارک علم ‌و فناوری با تمام کمبودهایی که وجود دارد، با تمام توان کار می‌کنند، تصریح کرد: سیاست‌ها و برنامه‌های شهرهای بزرگ در استان خراسان‌جنوبی کارساز نیست زیرا مدیران دستگاه‌ها با مسائل مربوط به پارک علم ‌و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان آشنا نیستند. اما در شهرهای بزرگ این آگاهی نسبت به کارکرد پارک علم ‌و فناوری وجود دارد.

وی افزود: اگر پارک علم‌ و فناوری، فضای مناسب در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور قرار ندهد، این شرکت‌ها نمی‌توانند از معافیت‌های مالیاتی و مزایای دیگر استفاده کنند. رئیس پارک علم‌ و فناوری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر 170 شرکت در پارک علم‌ و فناوری فعالیت می‌کنند که به دلیل کمبود بودجه، قادر به تأمین آن‌ها نیستیم. ناصری بیان کرد: اگر بودجه پارک علم ‌و فناوری تأمین شود، بسیاری از خلأها و مشکلات حل خواهند شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه اظهار کرد: آمادگی داریم تا تمام دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت نمایندگی در مجلس شورای اسلامی استفاده کنند. وی افزود: آمادگی داریم با پارک علم‌ و فناوری استان برای حل مشکلات تعامل داشته باشیم. نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بودجه، در مجلس شورای اسلامی به صورت محدود قابل تغییر است. عبادی یادآور شد: امسال یک ردیف جداگانه از بودجه برای خراسان‌جنوبی و بعضی استان‌های محروم دیگر در نظر گرفته شد که کار مهمی بود.

 

 

نظرات

تاکنون نظری ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر، وارد حساب کاربری تان شوید و یا ثبت نام کنید.

اطلاعیه ها

وبینار ساختار، نحوه تعامل و ماموریت معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه
آموزش کارشناس اکوسیستم نوآوری و استارتاپی
رویداد کارویا
برگزاری اولین اجلاس نوآوری و استاندارد در خرداد ماه سالجاری