در راستای گام به سوی تحقق شعار سال صورت گرفت :توسعه حرفه های مهارتی دانش بنیان در نشست هم اندیشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و پارک علم و فن آوری استان .

در راستای گام به سوی تحقق شعار سال صورت گرفت :توسعه حرفه های مهارتی دانش بنیان در نشست هم اندیشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و پارک علم و فن آوری استان .

 در راستای تحقق شعار سال و ترویج فرهنگ مهارت آموزی رئیس پارک علم و فناوری استان و نمایندگانی از شرکت هایدانش بنیان و فناور ،به منظور آشنایی با قابلیت های مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و بررسی راههای همکاری مشترک پیرامون توسعه حرفه های دانش بنیان نشست مشورتی برگزار کردند .

به گزارش روابط عمومی  پارک علم و فناوری خراسان جنوبی پس از انجام بازدید از کارگاه‌های آموزشی مرکز شماره یک بیرجند و معرفی حرفه های هر کارگاه توسط مربی مربوطه نشست مشورتی در خصوص راههای همکاری مشترک وبررسی انعقاد تفاهم نامه همکاری انجام شد
در این دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : برای تحقق شعار سال و توسعه مهارت آموزی همه ی ظرفیت های استان باید مسنجم و هماهنگ شوند .

وی به قدرت شرکت های دانش بنیان در ایجاد اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت : مهارت آموزی قطعا زمانی منجر به نتیجه خواهد بود که در قالب ظرفیت های استان باعث ایجاد شغل شود .
حسن کامرانی فرد ادامه داد : گارگاه های مجهز و امکانات موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان همقدم و همراه ایده ها و فکرهای خلاق و اشتغال آفرین است .
وی پس از استماع نظرات و پیشنهادات شرکت های زیر مجموعه پارک علم و فن آوری استان گفت : همکاری و همفکری با اهل خبره کار در تقویت مهارت و شناخت نیازهای بازار کار اقدامی مهم است و ما با تمام توان مهارتی این اداره کل در راستای رفع دغدغه های مهارتی برای تامین نیروی کار ماهر در استان آماده همکاری هستیم .

دکتر محمدعلی ناصری در این نشست، سازمان فنی و حرفه ای را یکی از ارکان اصلی مهارت آموزی در کشور دانست و گفت : یکی از بزرگترین چالش های فارغ التحصیلان دانشگاه مهارت آموزی است و این فقدان مهارت منجر به کاهش اشتغال در کشور شده است. ناصری با استقبال از همکاری مشترک پارک و فنی و حرفه ای برای توسعه و بهبود محصولات شرکت های دانش بنیان و فناور اذعان داشت: تجمیع ذهن خلاق و دست ماهر میتواند گامهای بلندی برای توسعه کشور بردارد. 

 لینک خبر کوتاه : https://b2n.ir/n35250

 

نظرات

تاکنون نظری ثبت نشده است.

ارسال نظر

لطفا برای ثبت نظر، وارد حساب کاربری تان شوید و یا ثبت نام کنید.

اطلاعیه ها

رویداد سرمایه گذاری ونچر 360
فراخوان فرصتهای سرمایه گذاری استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان شهرداری تهران
گرنت فناوری
خدمات توانمندسازی در یک نگاه