گرنت فناوری

۰۴/خرداد/۱۴۰۱
155
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برنامه گرنت فناوری، با هدف ارتقاء فعالیت‌های توسعه و تجاری‌سازی فناوری در دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و حرکت به سوی شکل‌گیری دانشگاه‌های نسل سوم، پاسخگو، کارآفرین، جامعه‌محور، مولد، ثروت‌ساز و ارزش‌آفرین برنامه‌ریزی شده است. در واقع این برنامه سازوکار اجرایی و مالی است که بخشی از منابع مالی فعال در عرصه توسعه فناوری و نوآوری را در یک چرخه کاری هدفمند، به حوزه فناوری و نوآوری این موسسات هدایت می‌کند.

اجرای این برنامه به منظور تحقق هدف فوق، با راهبری و هدایت معاونت پژوهش و فناوری وزارت عتف به عنوان نهاد مجری ملی و با پشتیبانی نهادهای ملی حامی، مانند سازمان برنامه و بودجه، معاونت علمی و فناوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پارک فناوری و نوآوری صنعت نفت و دیگر حامیان ملی، برنامه‌ریزی شده است. در این برنامه پارک‌های علم و فناوری علاوه بر مسئولیت اجرای برنامه در سطح محلی، مسئولیت تأمین بخشی از منابع مالی-حمایتی برنامه را بعهده دارند. دبیرخانه ملی این طرح زیر نظر دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری فعالیت می‌کند و مسئولیت هماهنگی اجرای برنامه گرنت فناوری را در سطح ملی بعهده دارد.
این برنامه در سه بخش حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های فناورانه و نوآورانه، حمایت از تحقیقات فناورانه و نوآورانه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی اعضای هیات علمی و محققین در دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و حمایت از شرکتی‌های نوپا فناور و نوآور زایشی این موسسات، و از طریق فراخوان سراسری انجام می‌گیرد.

 

 

 

طرح جوانه

طرح شکوفایی

 

مهلت ثبت‌نام و دریافت کاربری از اول خرداد تا پانزدهم تیر ماه ۱۴۰۱ است

ثبت نام

 

اطلاعات تماس دبیرخانه‌های استانی

 

اطلاعیه ها

رویداد سرمایه گذاری ونچر 360
فراخوان فرصتهای سرمایه گذاری استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان شهرداری تهران
گرنت فناوری
خدمات توانمندسازی در یک نگاه